Bez ograniczeń. Jak rządzi nami mózg

Książka-wywiad składa się z kilku rozdziałów, które stanowią całostkę tematyczną. W każdym z nich jest poruszany jeden z aspektów związanych z funkcjonowaniem mózgu. Choć prawdą jest, że całość sprawia wrażenie, że w istocie jest to jedna rozmowa, dopiero w trakcie pracy edytorskiej podzielona na całości tematyczne. Nie wątpię, że Maria Mazurek miała przygotowane jakieś tematy, zagadnienia czy też pytania do swojego rozmówcy, ale nie wygląda, jakby dialog, który się wywiązał między interlokutorami przebiegał według z góry ustalonego konspektu. I dlatego właśnie ta książka jest tak fantastyczna. Lekkość narracji, wdzięk i erudycja profesora uwodzą czytelników. Mówi w zajmujący, ale nie nużący (ani tym bardziej męczący) sposób o rzeczach równie fascynujących. Poczucie humoru i nieprzeciętny intelekt profesora, sprawia, że nie da się oderwać od lektury.

czytaj dalej w portalu Mądre Książki

Rafał Siemko
Autor jaki jest, każdy widzi. Absolwent filologii polskiej, na co dzień pracuje w branży ubezpieczeniowej. Wielbiciel Metalliki, poezji Herberta, Miłosza i Szymborskiej oraz prozy Camusa i Vargasa-Llosy.
Skąd nazwa bloga? Rano czytam, później idę do pracy; po pracy gram na gitarze albo w piłkę nożną. A czas na pisanie znajduję jedynie w nocy. Aktualnie mieszkam w Monachium.
Rafał Siemko on Blogger

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *