Cena altruizmu. George Price i poszukiwanie źródeł moralności

6 stycznia 1975 roku. Tę datę do końca swojego życia zapamięta pewnie młody izraelski imigrant, który wrócił do zajmowanego przez siebie i kilku przyjaciół skłotu w północnym Londynie. Znaleźć martwe ciało bezdomnego człowieka, który przeciął własną tętnicę szyjną nożyczkami do paznokci. Taki był koniec człowieka, który wierzył, że został wybrany przez Boga, aby ujawnić światu skrywaną tajemnicę o prawdziwym charakterze miłości. Jego objawienia być może nie były boskie, ale były prawdziwie inspirujące i przyczyniły się znacząco do naszego zrozumienia biologii ewolucyjnej.

(…)

„Cena altruizmu” to książka, w której autor postawił sobie za cel przedstawienie historii badań nad doborem krewniaczym oraz przybliżenie biografii jednego z najbardziej znanych jego teoretyków. Trudno ją jednoznacznie polecić bądź odradzić. Tematyka podejmowana przez autora jest fascynująca, jednakże mnogość wątków i bohaterów połączona z chaotycznym zarządzaniem materiałem sprawia, że może ona być lekturą nie tyle trudną, co utrudnioną. Jednakże uważam, że warto spróbować.

czytaj dalej w portalu Mądre Książki

 

 

Rafał Siemko
Autor jaki jest, każdy widzi. Absolwent filologii polskiej, na co dzień pracuje w branży ubezpieczeniowej. Wielbiciel Metalliki, poezji Herberta, Miłosza i Szymborskiej oraz prozy Camusa i Vargasa-Llosy.
Skąd nazwa bloga? Rano czytam, później idę do pracy; po pracy gram na gitarze albo w piłkę nożną. A czas na pisanie znajduję jedynie w nocy. Aktualnie mieszkam w Monachium.
Rafał Siemko on Blogger

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *