Mózg autystyczny. Podróż w głąb niezwykłych umysłów

Grandin sama jest autystyczką, być może dlatego w swoich badaniach nad autyzmem jest tak dokładna i tak nimi zaaferowana. W swojej książce zebrała fakty na temat funkcjonowania mózgu, zgodne z aktualnym stanem wiedzy i odnotowuje zagadnienia, które wymagają dalszych badań. Widać, że szczególną estymą i sentymentem darzy badanie rezonansem magnetycznym, który przynosi najwięcej chyba danych do badań nad strukturą i aktywnością mózgów funkcjonujących normalnie i autystycznych. Te dane maja też szerszy kontekst i konsekwencje dla naszego stanu wiedzy i rozumienia funkcjonowania naszej „jednostki centralnej”. Jak się okazuje, poszczególne regiony kontrolują szczególne sposoby postrzegania i myślenia.

czytaj dalej w portalu Mądre Książki

Rafał Siemko
Autor jaki jest, każdy widzi. Absolwent filologii polskiej, na co dzień pracuje w branży ubezpieczeniowej. Wielbiciel Metalliki, poezji Herberta, Miłosza i Szymborskiej oraz prozy Camusa i Vargasa-Llosy.
Skąd nazwa bloga? Rano czytam, później idę do pracy; po pracy gram na gitarze albo w piłkę nożną. A czas na pisanie znajduję jedynie w nocy. Aktualnie mieszkam w Monachium.
Rafał Siemko on Blogger

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *