Po obu stronach mózgu. Moja przygoda z neuronauką

Po obu stronach mózgu to książka w dużej mierze o samym autorze – Michaelu Gazzanidze. W pewnym sensie można ją wpisać w nurt książek pisanych przez celebrytów; z tym zastrzeżeniem, że tutaj chodzi o celebrytę-naukowca (oczywiście zdaję sobie sprawę, że takie określenie samo w sobie tworzy poczucie dysonansu poznawczego, ale lektura książki też taki dysonans w czytelniku wzbudza, o czym kilka słów napiszę na końcu).

Książka wprowadza czytelnika w sposób intrygujący w świat środowiska akademickiego i tego, w jaki sposób funkcjonują w nim naukowcy; w jaki sposób odnosi się w nim sukcesy i przezwycięża przeciwności. Gazzaniga chwilami uderza w wysokie tony, ale łagodzi je rozbrajającą szczerością człowieka, który zawdzięcza swoją karierę tyleż samozaparciu i pracowitości, co… łutowi szczęścia.

 

czytaj dalej w portalu Mądre Książki

Rafał Siemko
Autor jaki jest, każdy widzi. Absolwent filologii polskiej, na co dzień pracuje w branży ubezpieczeniowej. Wielbiciel Metalliki, poezji Herberta, Miłosza i Szymborskiej oraz prozy Camusa i Vargasa-Llosy.
Skąd nazwa bloga? Rano czytam, później idę do pracy; po pracy gram na gitarze albo w piłkę nożną. A czas na pisanie znajduję jedynie w nocy. Aktualnie mieszkam w Monachium.
Rafał Siemko on Blogger

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *