Chrześcijaństwo. Amoralna religia

Czy chrześcijaństwo, które jest uważane za fundament Europy, zarówno kulturalny jak i etyczny może być religią amoralną? Dosyć często na naszym, polskim podwórku politycznym słyszymy parafrazowane w wielu różnych odmianach słowa Jana Pawła II, który wyrażał taką właśnie myśl. Słyszymy, że alternatywą dla chrześcijaństwa jest nihilizm. Czy tak rzeczywiście jest, czy to mit? Czy nauki obecne w biblii są moralnie i etycznie pozytywne? W końcu czy Jezus używał języka nienawiści?

Artur Nowak jest adwokatem i publicystą. Ma już na swoim koncie bestsellerową książkę „Babilon. Kryminalna historia Kościoła”, którą napisał razem ze Stanisławem Obirkiem oraz innego bestsellera: „Gomora. Władza, strach i pieniądze w polskim Kościele”. Jest również współautorem podcastu „Kryminalna historia Kościoła”, na kanale Sekielski Brothers Studio prowadzi autorski podcast „Wysłuchanie”. Ireneusz Ziemiński jest filozofem, absolwentem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, aktualnie jest pracownikiem naukowym Uniwersytetu Szczecińskiego. Jest też autorem ponad dwustu publikacji z zakresu filozofii religii i filozofii człowieka.

czytaj dalej w portalu Mądre Książki

Rafał Siemko
Autor jaki jest, każdy widzi. Absolwent filologii polskiej, na co dzień pracuje w branży ubezpieczeniowej. Wielbiciel Metalliki, poezji Herberta, Miłosza i Szymborskiej oraz prozy Camusa i Vargasa-Llosy.
Skąd nazwa bloga? Rano czytam, później idę do pracy; po pracy gram na gitarze albo w piłkę nożną. A czas na pisanie znajduję jedynie w nocy. Aktualnie mieszkam w Monachium.
Rafał Siemko on Blogger

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *