Jak wyobrażam sobie świat

Ta recenzja nie będzie długa, gdyż długa być nie może. Trudno te książkę streścić, a wypisywanie tematów, które były przedmiotem dywagacji Alberta Einsteina mija się z celem. Recenzja raczej nie będzie miała też na celu zachęcenia do lektury książki, ponieważ kogo nie skusi nazwisko Alberta Einsteina, tego tym bardziej nie zachęci do lektury skromne nazwisko recenzenta.

Zacząć należy od tego, że Jak wyobrażam sobie świat to nie biografia. Historii życia genialnego fizyka dotyka ta książka tylko na tyle, na ile ma to znaczenie dla poruszanego akurat zagadnienia. Książka stanowi zbiór esejów, artykułów prasowych, polemik do tychże, odczytów, które Einstein wygłosił przy najróżniejszych okazjach etc. Wydawca podzielił książkę na tematyczne rozdziały: Idee i opinieO polityce, strukturach władzy i pacyfizmie, O Żydach, O NiemczechPrzyczynek do Nauki.

Czytaj dalej w portalu Mądre Książki

Rafał Siemko
Autor jaki jest, każdy widzi. Absolwent filologii polskiej, na co dzień pracuje w branży ubezpieczeniowej. Wielbiciel Metalliki, poezji Herberta, Miłosza i Szymborskiej oraz prozy Camusa i Vargasa-Llosy.
Skąd nazwa bloga? Rano czytam, później idę do pracy; po pracy gram na gitarze albo w piłkę nożną. A czas na pisanie znajduję jedynie w nocy. Aktualnie mieszkam w Monachium.
Rafał Siemko on Blogger

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *