Podróże z filozofią w tle

Podróże z filozofią w tle wydane przez Copernicus Center Press to trzecie już wydanie książki filozofa, naukowca i duchownego w jednej osobie, Michała Hellera. Sądzę, że jej tytuł jest niezwykle trafny – tyle samo w niej podróży, co filozofii, ale też nauki (fizyki i kosmologii szczególnie). A jej dosyć luźna forma dziennika sprawia, że czyta się ją lekko i przyjemnie.

Książka stanowi zbiór krótszych bądź dłuższych (maksymalnie do kilku stronic treści) zapisków podróżującego po świecie od uniwersytetu do uniwersytetu naukowca. Jak sam Heller przyznał, w czasie podróży, jako pasażer czy to w samochodzie, pociągu czy samolocie ma dużo czasu na rozmyślania i dalszą pracę. W trosce o to, aby ulotne myśli nie zaginęły na zawsze, gdzieś pod ręką zawsze ma zeszyt i kartkę. Treść tego quasidziennika stanowi zatem amalgamat rozmyślań na temat nauk ścisłych, przyrodniczych, filozofii.

czytaj dalej w portalu Mądre Książki

Rafał Siemko
Autor jaki jest, każdy widzi. Absolwent filologii polskiej, na co dzień pracuje w branży ubezpieczeniowej. Wielbiciel Metalliki, poezji Herberta, Miłosza i Szymborskiej oraz prozy Camusa i Vargasa-Llosy.
Skąd nazwa bloga? Rano czytam, później idę do pracy; po pracy gram na gitarze albo w piłkę nożną. A czas na pisanie znajduję jedynie w nocy. Aktualnie mieszkam w Monachium.
Rafał Siemko on Blogger

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *