Śpiące królewny. Tajemnicze przypadki ze świata neurologii

Książka Śpiące królewny. Tajemnicze przypadki ze świata neurologii jest reportażem o jednej z zagadek medycznych ostatnich lat. Choć pierwsze jej akapity tego nie zdradzają. Zaczyna się ona jak powieść kryminalna albo raczej jak epizod serialu „Doktor House”; można nawet dojrzeć w niej elementy powiastki ezoterycznej.

W Szwecji, w ciągu kilku ostatnich lat setki dzieci z rodzin uchodźców zapadały w stan przypominający śpiączkę. Czasem stan ten trwał przez miesiące lub lata, niektóre z dzieci już nigdy się nie obudziły. Dyplomaci amerykańscy na Kubie byli przekonani, że padli ofiarą nowej, straszliwej broni dźwiękowej, ponieważ doświadczali bólów i zawrotów głowy, szumów usznych i chronicznego zmęczenia. Przypadki niewyjaśnionych masowych omdleń licealistek w stanie Kolumbia były tłumaczone jako wynik frustracji seksualnych bądź nadmiernego pragnienia atencji.

czytaj dalej w portalu Mądre Książki

Rafał Siemko
Autor jaki jest, każdy widzi. Absolwent filologii polskiej, na co dzień pracuje w branży ubezpieczeniowej. Wielbiciel Metalliki, poezji Herberta, Miłosza i Szymborskiej oraz prozy Camusa i Vargasa-Llosy.
Skąd nazwa bloga? Rano czytam, później idę do pracy; po pracy gram na gitarze albo w piłkę nożną. A czas na pisanie znajduję jedynie w nocy. Aktualnie mieszkam w Monachium.
Rafał Siemko on Blogger

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *