Gdyby nasze ciało potrafiło mówić…

Gdyby nasze ciało potrafiło mówić jest dosyć nietypową książką popularnonaukową. Traktuje o naszym (ludzkim) organizmie ale założenie które legło u jej podstaw odróżnia ją od innych tego typu publikacji. Jakkolwiek jest to książka skierowana do dorosłych, to znajdziemy w niej poważne odpowiedzi na niepoważne pytania. Na pytania, które zadałoby raczej dziecko niż dorosły. Choć opis ten może sugerować infantylność publikacji, to zapewniam, że tak, jak zabawa przy jej lekturze jest przednia, w równym stopniu jest też pouczająca.

James Hamblin dorastał w amerykańskim stanie Indiana, ukończył medycynę na tamtejszym uniwersytecie, został lekarzem internistą. Rezydencję rozpoczął w Klinice Uniwersytetu Kalifornijskiego, w Los Angeles. Podczas swojej rezydencji uczył również improwizacji w UCB Theatre. W 2012 roku poświęcił się całkowicie pracy w kulturze i mediach i podjął zatrudnienie w „The Atlantic”, został redaktorem działu medycznego. W 2013 roku wystartował z wideoblogiem, który nazwał If our body could talk. Są to krótkie filmiki, każdy z nich trwa około 3-5 minut. Seria zdobyła wielkie uznanie. Magazyn „Time” wymienił doktora Hamblina wśród 140 osób wartych obserwowania na Twitterze. Gdyby nasze ciało potrafiło mówić to książkowa adaptacja wideobloga.

czytaj dalej w portalu Mądre Książki

Rafał Siemko
Autor jaki jest, każdy widzi. Absolwent filologii polskiej, na co dzień pracuje w branży ubezpieczeniowej. Wielbiciel Metalliki, poezji Herberta, Miłosza i Szymborskiej oraz prozy Camusa i Vargasa-Llosy.
Skąd nazwa bloga? Rano czytam, później idę do pracy; po pracy gram na gitarze albo w piłkę nożną. A czas na pisanie znajduję jedynie w nocy. Aktualnie mieszkam w Monachium.
Rafał Siemko on Blogger

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *