Strażnik organizmu. „Nie wątp w wątrobę”

Nie wątp w wątrobę to kolejna z książek Wydawnictwa Amber dotycząca zdrowia. Projekt graficzny okładki sugeruje, że jest ona z tej samej serii wydawniczej, co recenzowana przeze mnie wcześniej Oskarżony rak. Autorem tej książki jest również autorytet medyczny, profesor Gabriel Perlemuter.

Profesor Perlemuter, hepatolog z powołania – jak sam to określił w książce – i chyba trochę z przeznaczenia (jeśli ktoś wierzy w przeznaczenie). Kieruje zespołem francuskiego Narodowego Instytutu Zdrowia i Badań Medycznych, jest też ordynatorem oddziału hepato-gastroenterologii i żywienia w szpitalu Antoine-Beclere, jest członkiem Krajowej Akademii Medycznej.

Jeszcze na studiach interesowała go cała medycyna, chciał zając się badaniami dotyczącymi całego organizmu; nie potrafił jednak wybrać specjalizacji, ponieważ chciał wybrać taką, która pozwoli mu ogarnąć jak najszerszy zakres funkcjonowania organizmu. Za sprawą swojego promotora, zajął się wątrobą, a konkretnie, temat jego pracy habilitacyjnej dotyczył oddziaływania między nowoodkrytym wówczas wirusem zapalenia wątroby typu C a metabolizmem lipidów. Był to początek jego prac nad tym organem, które trwają nieprzerwanie do dzisiaj.

czytaj dalej w portalu Mądre Książki

 

Rafał Siemko
Autor jaki jest, każdy widzi. Absolwent filologii polskiej, na co dzień pracuje w branży ubezpieczeniowej. Wielbiciel Metalliki, poezji Herberta, Miłosza i Szymborskiej oraz prozy Camusa i Vargasa-Llosy.
Skąd nazwa bloga? Rano czytam, później idę do pracy; po pracy gram na gitarze albo w piłkę nożną. A czas na pisanie znajduję jedynie w nocy. Aktualnie mieszkam w Monachium.
Rafał Siemko on Blogger

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *