Rozmowy o człowieku

Monika Florek-Mostowska jest publicystką i teologiem. Z wywiadów, które przeprowadziła i które złożyły się na Rozmowy o człowieku, widać, iż pasjonuje ją człowiek jako taki oraz jego miejsce w świecie. Przez wiele lat autorka pracowała w różnych czasopismach, a od ośmiu lat prowadzi audycję „Wiara i nauka” w radiu Warszawa. Jej gośćmi są najciekawsze osobistości nauk ścisłych i humanistycznych. Jej naukowe zainteresowania interdyscyplinarne oraz zamiłowanie do popularyzacji nauki, a także obiektywizm, musiały skutkować doskonałą książką, którą stanie się pozycją obowiązkową każdej ciekawej świata osoby.

Książka została podzielona na trzy części tematyczne. Tytuł każdej z nich zapowiada krąg tematyczny, a zarazem kręgi, przez pryzmat których widzi człowieka. Wpierw przedstawia genologię człowieka i jego pochodzenie a także przewidywaną przyszłość naszego gatunku; następnie człowieka jako istotę złożoną z emocji, aby na końcu opisać homo sapiens – gatunek myślący, intelektualnie najlepiej rozwinięty na naszej planecie i wciąż przekraczający granice w poszukiwaniu sensu.

czytaj dalej w portalu Mądre Książki

Rafał Siemko
Autor jaki jest, każdy widzi. Absolwent filologii polskiej, na co dzień pracuje w branży ubezpieczeniowej. Wielbiciel Metalliki, poezji Herberta, Miłosza i Szymborskiej oraz prozy Camusa i Vargasa-Llosy.
Skąd nazwa bloga? Rano czytam, później idę do pracy; po pracy gram na gitarze albo w piłkę nożną. A czas na pisanie znajduję jedynie w nocy. Aktualnie mieszkam w Monachium.
Rafał Siemko on Blogger

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *