Zmierzyć wiarę

Nauka i wiara. Wielu uważa, iż są to byty przeciwstawne, niektórzy (w tym piszący te słowa) uważają, że po prostu są to dwie odrębne dziedziny, które nie mają punktu wspólnego, dlatego tak trudno jest im koegzystować. Wielu próbuje znaleźć wspólne dla obu pole, na bazie którego można by rozpocząć dialog. Czy jednak taka wspólnota istnieje? Urlich Schnabel, redaktor naukowy „Die Zeit” dosyć odważnie wychodzi z tezą, że wiarę da się zmierzyć. Tytuł sugeruje, iż autor będzie chciał użyć naukowych metod do opisania zjawiska, które nie jest wymierne. W swoim wywodzie przywołuje empiryczne dowody z dziedzin neurobiologii, socjologii czy też psychologii.

czytaj dalej w portalu Mądre Książki

Rafał Siemko
Autor jaki jest, każdy widzi. Absolwent filologii polskiej, na co dzień pracuje w branży ubezpieczeniowej. Wielbiciel Metalliki, poezji Herberta, Miłosza i Szymborskiej oraz prozy Camusa i Vargasa-Llosy.
Skąd nazwa bloga? Rano czytam, później idę do pracy; po pracy gram na gitarze albo w piłkę nożną. A czas na pisanie znajduję jedynie w nocy. Aktualnie mieszkam w Monachium.
Rafał Siemko on Blogger

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *