Ilustrowana krótka historia czasu

Jestem świadomy tego, że na temat Krótkiej historii czasu jako książki nie jestem w stanie powiedzieć nic więcej, niż to, co zostało powiedziane do tej pory. Jest to chyba najbardziej znana książka naukowa, bestseller bijący rekordy popularności, przetłumaczony na prawie 40 języków. W swoim tekście zatem będę musiał skupić się nie tyle na książce, co na tym konkretnym wydaniu, którego egzemplarz znalazł się w moim posiadaniu.

Stephen Hawking przy okazji nowej edycji swej książki skorzystał z okazji, aby nieco odświeżyć treść oraz dodać nowy rozdział na temat tuneli czasoprzestrzennych (choć raczej czaso- niż -przestrzennych) i potencjalnych możliwościach podróży w czasie. Ogólna teoria względności dopuszcza istnienie takich tuneli we wszechświecie, dzięki którym (potencjalnie przynajmniej) możliwa byłaby podróż w czasie i po całej galaktyce.

czytaj dalej w portalu Mądre Książki

Rafał Siemko
Autor jaki jest, każdy widzi. Absolwent filologii polskiej, na co dzień pracuje w branży ubezpieczeniowej. Wielbiciel Metalliki, poezji Herberta, Miłosza i Szymborskiej oraz prozy Camusa i Vargasa-Llosy.
Skąd nazwa bloga? Rano czytam, później idę do pracy; po pracy gram na gitarze albo w piłkę nożną. A czas na pisanie znajduję jedynie w nocy. Aktualnie mieszkam w Monachium.
Rafał Siemko on Blogger

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *